84. rocznica Boju pod Rajskiem i Piknik wojskowy

DATA I GODZINA
Niedziela, 03 września 2023
godz. 11:00
BILETY
wstęp wolny
ADRES
Teren przy pomniku Nike w Rajsku
MIEJSCE
Rajsko

4 września 2023 r. przypada 84. rocznica bitwy pod Rajskiem – jednej z bardziej dramatycznych bitew pierwszego etapu wojny na południu Polski i ważnego wydarzenia na mapie historii Ziemi Oświęcimskiej.

Co roku władze gminy, miasta i powiatu oświęcimskiego czczą pamięć poległych w tej tragicznej bitwie, składając kwiaty pod pomnikiem i tablicą pamiątkową w Rajsku. W wydarzeniu uczestniczą też Kombatanci, uświetniając swoją obecnością te uroczyste chwile.
 
W tym roku, oprócz oficjalnych obchodów i poważnych wspomnień, chcemy przystępny dla szerszego grona odbiorców popularyzować wiedzę na temat wojska i okresu II Wojny Światowej. Zapraszamy więc na piknik wojskowy.
 
W programie:
- Miasteczko wojskowe
- Atrakcje dla dzieci i dorosłych
- Pokaz sprzętu wojskowego
- Tradycyjna grochówka