Włosienica - Wianki Świętojańskie

W dniu 24 czerwca 2014 r. na rzece Macocha we Włosienica przedstawiono obrzęd puszczania wianków. Pani Dyrektor Leokadia Kukla wraz z gronem pedagogicznym przygotowały całe przedstawienie o tematyce świętojańskiej wraz z puszczaniem wianków na wodę ...


W dniu 24 czerwca 2014 r. na rzece Macocha we Włosienica przedstawiono obrzęd puszczania wianków.

 

 

Pani Dyrektor Leokadia Kukla wraz z gronem pedagogicznym przygotowały całe przedstawienie o tematyce świętojańskiej wraz z puszczaniem wianków na wodę. Spotkanie odbyło się na obiekcie sportowo – rekreacyjnym przy ul. Rzecznej „Przy Stawie”. Rozpoczęło się muzyką, tańcami, jak każe tradycja, a później wszystkie dzieci, kolejno przechodziły przez mostek i wrzucały swoje wianki do wody.

 

Na zakończenie uczestnicy obrzędu świętojańskiego zostali obdarowani słodyczami i zabawkami przez Sołtysa i Radę Sołecką. Wśród gości była Pani Wójt, rodzice, babcie i opiekunowie.

 

 

Pragnę podziękować Radzie Sołeckiej za przygotowanie scenerii oraz udział, Pani Wójt, rodzicom i opiekunom, Pani Dyrektor Przedszkola wraz z wychowawczyniami oraz wam przedszkolakom i tym spoza Przedszkola. To dzięki Wam wszystkim spotkanie było udane i tradycji świętojańskiej stało się zadość.

 

Z całego serca dziękuję.

 

 

 

Sołtys
/-/ Władysław Zaliński

 

 

 


Tagi

GALERIA