Włosienica - Włosieniczanie nie żałowali grosza dla chorego krajana

To przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas imprezy charytatywnej zorganizowanej 13 grudnia w Szkole Podstawowej we Włosienicy udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych! Środki zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację 10-letniego ucznia miejscowej szkoły Łukasza Gawła ...


To przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas imprezy charytatywnej zorganizowanej 13 grudnia w Szkole Podstawowej we Włosienicy udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych! Środki zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację 10-letniego ucznia miejscowej szkoły Łukasza Gawła.

 

10-letni Łukasz, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej we Włosienicy, od pięciu lat zmaga się z bardzo poważną chorobą mięśni jaką jest dystrofia mięśniowa typu Duchena. Choroba ta wymaga kosztownego leczenia oraz intensywnej i ciągłej rehabilitacji.

 

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Podstawówka, do której uczęszcza Łukasz, wraz z MOWP nie pozostała głucha na jego potrzeby. 13 grudnia o godz. 17 w miejscowej szkole odbył się spektakl o tematyce świątecznej urozmaicony kolędami i pastorałkami połączony z kiermaszem ozdób i upominków świątecznych.

 

– Sytuacja Łukasza jest nam dobrze znana. Mieszkańcy naszej wsi bardzo przejęli się losem chłopca. Na pewno łatwiej pomóc komuś, kogo się zna – powiedział nam Grzegorz Stachura, który przyszedł na imprezę wraz z żoną i córkami. Jedna z nich wystąpiła w spektaklu.

 

Takich tłumów chyba nikt się nie spodziewał. Przybyli okazali się nad wyraz hojni. Udało się zebrać ponad 10 tys. zł!

– Jest to kwota niesamowita i w tym miejscu serdecznie gratulujemy dyrekcji, gronu pedagogicznemu, rodzicom i przyjaciołom szkoły, bo to dzięki ich determinacji zbiórka poszła tak doskonale – ten mówiący wszystko wpis ukazał się na facebookowej stronie MOWP tuż po przeliczeniu pieniędzy.

 

Dwa dni później na rzecz Łukasza zbierano datki podczas VI Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego w Oświęcimskim Centrum Kultury. W OCK- udało się zebrać 13,5 tys. zł.

 

– To z pewnością była kolejna wyjątkowa impreza zorganizowana przez niesamowitych oświęcimskich społeczników – mówi prezes Fundacji MOWP Albert Bartosz. – Dzięki takim akcjom udaje się nie tylko zebrać potrzebne pieniądze, ale i ofiarować Łukaszowi Gawłowi i jego rodzicom zastrzyk nadziei i sił w walce z okrutną chorobą, jaką bez wątpienia jest dystrofia mięśni – podkreślił.  

 

– Szczególnie dziękujemy pani dyrektor OCK, Apolonii Maj – powiedziała główna organizatorka imprezy w Oświęcimiu, Paulina Łysak, która w trakcie imprezy otrzymała tytuł „Dyrygenta Fundacji MOWP za 2013 rok”.

 

Dodała, iż podziękowania należą się również pozostałym pracownikom OCK za współpracę. – Chcielibyśmy podziękować również tancerzom z Krakowskiego Teatru Tańca, za cudowny charytatywny spektakl, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Włosienicy za pyszne świąteczne potrawy, Klubowi Capoeira z Rajska za pokaz afrykańskiej sztuki walki, Beacie Kasprzyk za poprowadzenie warsztatów oraz Miastu Oświęcim za finansowe wsparcie naszych wszystkich przedsięwzięć – dodała Paulina Łysak.

 

 

Tagi

GALERIA