Nowy chodnik wzdłuż ul. Suskiego we Włosienicy

Roboty na ponad 300-metrowym odcinku ulicy Suskiego zostały odebrane 15 maja. Inwestycja objęła budowę chodnika, a także przejścia dla pieszych i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę jezdni i zjazdów na posesje.

Protokół odbioru podpisali wójt Mirosław Smolarek, starosta Andrzej Skrzypiński, radny Grzegorz Stachura i sołtys Władysław Zaliński. Realizacja tego zadania kosztowała prawie 730 tys. zł. Powiat oświęcimski jako zarządca drogi uzyskał do niego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 580 tys. zł. Pozostałe wydatki (po ok. 10 procent kosztów) pokryły gmina Oświęcim i powiat oświęcimski.

Odcinek od przystanku autobusowego do skrzyżowania z ulicą Długą aż do teraz był ostatnim pozbawionym chodnika fragmentem ulicy Suskiego. Przy tej drodze znajdują się m.in. budynki szkoły podstawowej, przedszkola, ośrodka zdrowia i remizy OSP.

Fot. OKSiR, Starostwo Powiatowe