Jubileusz Uniwersytetu Każdego Wieku we Włosienicy

W tym roku UKW we Włosienicy kończy 10 lat. Zwieńczeniem trwających od kilku miesięcy obchodów jubileuszu było spotkanie wszystkich studentów – zarówno czynnych, jak i tych, którzy na jakiś czas zawiesili członkostwo.

Zaproszenie na rocznicową uroczystość przyjęli przedstawiciele władz samorządowych oraz  organizacji i instytucji działających we Włosienicy, z którymi Uniwersytet cały czas współpracuje. Dziesięcioletni dorobek uczelni został podsumowany w kronikach i multimedialnej prezentacji.

 

– To bardzo mały wycinek naszej pracy – zastrzega student Ryszard Ryszka. – Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy od zaproszonych gości. Cieszymy się, że doceniają nasze starania. Dziękujemy! Jak widać, warto dać z siebie „coś”. 

 

Jubileuszowe spotkanie uświetnił wykład prof. Stanisława Sroki – Dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pan profesor odwiedził Włosienicę nie po raz pierwszy – tym razem studenci wysłuchali prelekcji o Mikołaju Koperniku.

 

Na zakończenie czekała muzyczna niespodzianka w postaci występu Alexandra Martineza, laureata programu telewizyjnego „Mam talent”, który swoim śpiewem porwał wszystkich do wspólnej zabawy.

 

Najważniejsze wydarzenia w działalności Uniwersytetu Każdego Wieku we Włosienicy w tym roku to Rodzinny Rajd Rowerowy, uczestnictwo w Święcie Plonów – studenci przygotowali i przystroili bramę dożynkową – oraz udział  w pierwszym Pikniku Organizacji Pozarządowych w gminie Oświęcim.

Tagi

GALERIA