Włosienica: Turniej o Puchar Sołtysa

26 czerwca na obiekcie rekreacyjno-sportowym przy ulicy Rzecznej we Włosienicy odbył się Turniej o Puchar Sołtysa w piłce nożnej i siatkowej.

Sołtys Włosienicy Władysław Zaliński przywitał uczestników oraz gości wśród których byli zastępca wójta Gminy Oświęcim Halina Musiał oraz prezes Stowarzyszenia Emerytów Wspólnota Razem we Włosienicy Halina Stachura. Pani wójt w krótkim przemówieniu przywitała drużyny życząc wszystkim dobrej zabawy, a także podziękowała organizatorom za przygotowanie zawodów.
 
Do turnieju piłki nożnej zgłosiło się pięć zespołów. Sygnał to drużyna złożona w głównej mierze z doświadczonych zawodników LKS Sygnał Włosienica. Olimpic Zgon tworzą młodzi piłkarze, którzy występują lub występowali w klubie z Włosienicy. W składzie AC Pajace gra młodzież z okolicznych miejscowości grających w ościennych klubach. Polne Krzaki i Leśne Trawy to młodzieżowe drużyny trampkarzy LKS Sygnał Włosienica wspierane przez niezrzeszonych kolegów.

Zawody w piłce nożnej rozegrano w systemie każdy z każdym. Grano po pięciu zawodników w polu plus bramkarz. Wyniki zawodów:
1 miejsce Sygnał – wszystkie mecze wygrane,
2 miejsce Olimpic Zgon – tylko jedna porażka,
3 miejsce AC Pajace.

W turnieju piłki siatkowej wystartowało sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.
W grupie A zmierzyli się AC Pajace, Profesjonalni Amatorzy, w składzie których większość stanowiły kobiety oraz OSP – drużyna strażaków z Włosienicy. Natomiast w grupie B rywalizowały Polne Krzaki, Sygnał i Olimpic Zgon.

W fazie grupowej rozegrano mecze każdy z każdym. Zwycięzcy grup spotkali się w finale, a drużyny z miejsc drugich walczyły o trzecie miejsce w turnieju. Ostatecznie:
1 miejsce zdobyła drużyna Profesjonalni Amatorzy,
2 miejsce Sygnał,
3 miejsce OSP.

Dla drużyn, które zajęły miejsca na podium, przygotowano pamiątkowe puchary. Wręczył je sołtys Władysław Zaliński. O poczęstunek dla zawodników zadbali członkowie Rady Sołeckiej w osobach Krzysztofa Grubki oraz Marka Brandysa. Warto dodać, że przed zawodami zarząd LKS Sygnał Włosienica wsparty przez Stanisława Gworka z Rady Sołeckiej zadbał o przygotowanie boisk. Na boisku do piłki nożnej wymieniono bramki wraz z siatkami.

Sołtys oraz organizatorzy dziękują drużynom za udział. Cieszy tak liczna obecność zarówno starszych jak i młodzieży. Serdeczne podziękowania także dla Pani Haliny Musiał za obecność, co niewątpliwie podniosło rangę tego wydarzenia.

Impreza została sfinansowana ze środków budżetu sołeckiego Włosienicy. Organizatorzy Turnieju to Zarząd LKS Sygnał Włosienica oraz Rada Sołecka Włosienicy.

Tomasz Stachura
prezes zarządu LKS Sygnał Włosienica

Zdjęcia: Grzegorz Strumiński.

Tagi

GALERIA