OSP Włosienica - nowy wóz coraz bliżej

Strażacy z Włosienicy odebrali w Krakowie 26 czerwca promesę dofinansowania z budżetu państwa nowego wozu bojowego. Licząc razem ze środkami, które zostały zabezpieczone w budżecie Gminy Oświęcim, mają już prawie 800 tys. złotych.

Nowy samochód jest już w zasięgu ochotników z Włosienicy. Jednak podstawowa wersja nie spełni ich oczekiwań. Chcą kupić pojazd uterenowiony (z napędem na 4 koła), z bogatym wyposażeniem. Dlatego zabiegają o dotacje Powiatu Oświęcimskiego i Samorządu Województwa Małopolskiego.


Władze Gminy Oświęcim zaplanowały w tegorocznym budżecie 320 tys. na nowy wóz. Promesa przekazana 26 czerwca przez wojewodę oznacza 440 tys. zł z budżetu państwa. W uroczystości w Krakowie ochotnikom z Włosienicy towarzyszył wójt Mirosław Smolarek.


Strażacy nie czekają z założonymi rękami – w pierwszej połowie czerwca przeprowadzili Akcję "Złom". W 9 dni zebrali prawie 20 ton złomu. Wymienią go na gotówkę i dołożą kilkanaście tysięcy złotych do wymarzonego wozu. Liczą, że nowiutki średni samochód gaśniczy stanie w remizie przy Suskiego jeszcze w tym roku.

Tagi

GALERIA