Szkoły do hymnu!

W piątek 8 listopada o godzinie 11.11 szkołach w Polsce i na całym świecie rozbrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". O tej godzinie również uczniowie szkół z naszej gminy odśpiewali hymn narodowy. We Włosienicy dołączyły do nich nawet dzieci z przedszkola.

W akcji "Szkoła do hymnu" wzięło udział ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą. Uczniowie z Włosienicy rozpoczęli uroczystości od zapalenia zniczy przy pamiątkowej tablicy wmurowanej na fasadzie kościoła. Przedstawienie w sali giminastycznej łączyło różne formy wyrazu, od teatralnych po multimedialne. Akademię zakończyło odśpiewanie hymnu ze wszystkimi czterema zwrotkami.

Natomiast przedszkolaki zaśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" razem z przedstawicielami miejscowych organizacji i władz sołeckich przy Obelisku Niepodległości. Finałowym akcentem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem.