Czwartek, 10 sierpnia 2017

Szkoła we Włosienicy wyremontowana

Latem 2016 roku wzmocniono konstrukcję dachu, a w trzech pomieszczeniach lekcyjnych na parterze wymieniono stropy. W klasach na parterze i I piętrze wykonano nowe podłogi wykończone wykładzinami, wytynkowano sufity i wymalowano pomieszczenia. Bliższe informacje na temat pierwszego etapu prac można znaleźć tutaj.

W tym roku dokonano wymiany pokrycia dachowego (wraz z naprawą uszkodzeń korozyjnych więźby dachowej) oraz instalacji odgromowej. Wyremontowane zostały także przewody kominowe (z wyprowadzeniem wentylacji ponad dach). W sali gimnastycznej, łączniku i budynku szkoły naprawiono zarysowania wraz z malowaniem pomieszczeń. Wykonawcą był Zakład Remontowo-Budowlany Grzegorz Boba z Polanki Wielkiej. Wartość inwestycji zrealizowanych w tym roku to 232.100 zł.

Odbioru dokonała komisja, w której znaleźli się m.in. wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, dyrektor Szkoły Podstawowej we Włosienicy Cecylia Stokłosa, sołtys Władysław Zaliński i radny Stanisław Dziedzic.