Dzień Strażaka

We Włosienicy druhny i druhowie świętowali już 3 maja. Obchody rozpoczęli uroczystą mszą, następnie na przyległym do remizy placu odbył się apel, a na zakończenie strażacy – również ze Stawów Monowskich i Dworów Drugich – i ich najbliżsi oraz goście udali się na poczęstunek w świeżo wyremontowanej sali widowiskowej.

W procesji poprzedzonej modlitwą i prośbą o wstawiennictwo św. Floriana wzięło udział wielu mieszkańców, okazując tym samym wdzięczność ochotnikom ze Straży. Prezes OSP Włosienica Tomasz Kożuch podziękował druhom za wkład w zakończony niedawno remont remizy. Zapraszając na przygotowaną w niej zabawę, podkreślił:
– Chcemy, żeby straż nie kojarzyła się tylko ze szkoleniami, zawodami, udziałem w uroczystościach, czy nerwowym wyczekiwaniem na sygnał syreny alarmowej, ale przede wszystkim była miejscem, gdzie można realizować swoje pasje i pomysły.

 

Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, występujący tego dnia jako wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Oświęcimiu, podkreślił bezcenną – wobec częstych egoistycznych zachowań – gotowość do poświęcenia i służbę na rzecz innych. Natomiast sołtys Władysław Zaliński nazwał postawę strażaków wyższym stopniem patriotyzmu.

 

Apel był okazją do wręczenia odznak wyróżniającym się honorowym dawcom krwi i członkom OSP. Wzięli w nim udział również zastępca komendanta powiatowego PSP młodszy brygadier Henryk Jurecki oraz prezes OSP Stawy Monowskie Krzysztof Ludwinek.

GALERIA