Święto nas wszystkich


W tegorocznych uroczystościach trzeciomajowych w Oświęcimiu, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyli także przedstawiciele Gminy Oświęcim. Naszą gminę na tych uroczystościach reprezentowali wójt Małgorzata Grzywa, przewodniczący rady gminy Piotr Śreniawski i radny Mirosław Smolarek. W rocznicowych obchodach w stolicy powiatu wzięło udział także wielu mieszkańców naszej gminy.

 

Uroczystości, w 223. rocznicę uchwalenia polskiej konstytucji, pierwszej w Europie, a drugiej na świecie rozpoczęły się już o godz. 9.30 od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych prowadzonych przez Zrzeszenie Ludzi z Gór w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Pół godziny później w salezjańskiej świątyni rozpoczęła się msza św. dziękczynna za Ojczyznę. Po jej zakończeniu sformowano orszak, prowadzony przez mażoretki i orkiestrę dętą.

Uczestnicy uroczystości trzeciomajowych przeszli przez Rynek Główny kierując się w stronę placu Kościuszki. Po drodze włodarze województwa małopolskiego, miasta Oświęcim, gminy Oświęcim oraz starosta oświęcimski złożyli kwiaty pod Obeliskiem Niepodległości przy ul. Dąbrowskiego.

Kwiaty złożono także na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Oprócz włodarzy hołd tym, którzy oddali życie za wolność naszego kraju oddali także przedstawiciele wielu organizacji działających na terenie powiatu oświęcimskiego.

 

Rafał Lorek

 

Fot. oswiecimskie24.pl, powiat.oswiecim.pl oraz um.oswiecim.pl

 

 

Tagi

GALERIA