Włosienica - Rozpoczyna się przebudowa Przedszkola oraz Ośrodka Zdrowia

W dniu 03 lipca Wójt Małgorzata Grzywa w obecności kierownika budowy, dyrektora ZEASiP, dyrektora przedszkola, sołtysa oraz przedstawicieli Urzędu Gminy przekazała plac budowy pod długo oczekiwaną inwestycje gminną jaką jest przebudowa przedszkola oraz ośrodka zdrowia we Włosienicy. Wykonawcą robot jest Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe z Dąbrowy Górniczej ...

W dniu 03 lipca Wójt Małgorzata Grzywa w obecności kierownika budowy, dyrektora ZEASiP, dyrektora przedszkola, sołtysa oraz przedstawicieli Urzędu Gminy przekazała plac budowy pod długo oczekiwaną inwestycje gminną jaką jest przebudowa przedszkola oraz ośrodka zdrowia we Włosienicy. Wykonawcą robot jest Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe z Dąbrowy Górniczej.

Inwestycja będzie trwała dwa lata. Jest niezbędna do dalszego funkcjonowania przedszkola i ośrodka zdrowia we Włosienicy. Była przygotowywana bardzo długo i starannie planowana. Zakres robót obejmował będzie rozbudowę istniejącego budynku o dodatkowe pomieszczenia, nadbudowę oraz zmianę konstrukcji dachu na dach czterospadowy, przebudowę istniejących pomieszczeń budynku, zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń I-go pietra na potrzeby przedszkola, przebudowę i rozbudowę wewnętrznych instalacji budynku, budowę nowych elementów zagospodarowania i przebudowę istniejącej infrastruktury towarzyszącej w zakresie niezbędnym do funkcjonowania obiektu – mówi Wójt Małgorzata Grzywa.

Roboty, które rozpoczną się niebawem do końca bieżącego roku prowadzone będą przy jednoczesnym funkcjonowaniu zarówno ośrodka zdrowia jak i przedszkola. Od początku stycznia 2014 r. oddziały przedszkolne zostaną przeniesione do Szkoły Podstawowej we Włosienicy, natomiast Ośrodek Zdrowia zostanie zamknięty do czasu zakończenia robót, a usługi medyczne będą realizowane w ośrodkach zdrowia na ul. Żwirki i Wigury 5 (Przychodnia Rejonowa nr 1) i ul. Słowackiego 1 (Przychodnia Rejonowa nr 3) w Oświęcimiu.

W okresie do końca grudnia 2013 r. Wykonawca będzie koncentrował się na pracach związanych z dobudową części budynku, której parter zostanie przeznaczony na pomieszczenia przedszkola (szatnie dla dzieci, klatka schodowa) oraz ośrodek zdrowia (gabinet stomatologiczny, gabinet lekarski). Na piętrze dobudowanego obiektu będą znajdować się pomieszczenia przedszkola sala dydaktyczna, biuro dyrektora, pokój intendentki, łazienki oraz pomieszczenie socjalne.

W ramach inwestycji planowane jest wykonanie m.in.:

* robót wyburzeniowych i rozbiórkowych,

* fundamentów dobudowywanej części budynku,

konstrukcji żelbetowych i murowych,

rozbudowy i nadbudowy istniejącego budynku,

przebudowy pomieszczeń w istniejącym obiekcie,

kominów,

przebudowy konstrukcji i pokrycia dachowego,

* prac stolarskich i ślusarskich,

* schodów zewnętrznych,

* elewacji,

* instalacji: elektrycznej, wod-kan, c.o., ciepłej wody,  gazowej, wentylacyjnej, odgromowej,

* przebudowy  istniejącej instalacji gazowej i wodociągowej,

* utwardzenia terenu wokół budynku,

* drenażu i kanalizacji deszczowej.

Planowany termin zakończenia robót to 15.08.2014 r. Całkowite nakłady finansowe to ok. 1,7 mln zł.