Włosienica - Nowe sadzonki w lesie gromadzkim

Zostało posadzone 330 sztuk sadzonek buka na terenie suchym zakupionych przez Gminę Oświęcim, oraz 350 sztuk olchy na terenie podmokłym, sadzonki te uzyskano z własnej szkółki. Czynnie do sadzenia przyczynili się mieszkańcy Włosiennicy, część Rady Sołeckiej i Koła Emerytów ...

W ostatni dzień kwietnia tj. wtorek Sołtys Władysław Zaliński zorganizował nasadzanie nowych sadzonek w lesie gromadzkim we Włosienicy.

Zostało posadzone 330 sztuk sadzonek buka na terenie suchym zakupionych przez Gminę Oświęcim, oraz 350 sztuk olchy na terenie podmokłym, sadzonki te uzyskano z własnej szkółki. Czynnie do sadzenia przyczynili się mieszkańcy Włosiennicy, część Rady Sołeckiej i Koła Emerytów.

Ponadto zawieszono na drzewach 20 sztuk budek dla sikorek, wykonanych przez miejscowego stolarza Stanisława Ryszkę – przekazanych nieodpłatnie.

W ostatnich latach nawiedziła nasz las plaga owadów atakujących młode dęby, w wyniku czego usunięto kilkadziesiąt młodych drzewek. Według opinii leśniczych przeciwdziałanie przed tego typu zjawiskami jest sprowadzenie do lasu sikorek, które sobie poradzą z owadami. Dużo serca i czasu poświęcił Gajowy Pan Mieczysław Stachura przy rozmieszczeniu budek oraz pozyskiwaniu sadzonek.

Wszystkim mieszkańcom Włosiennicy zaangażowanym w utrzymaniu prawidłowego drzewostanu i jego pielęgnacji tą drogą składam serdeczne podziękowania.

Władysław Zaliński – Sołtys.