Włosienica - Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

Organizator wycieczki do Wieliczki i Krakowa – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Oświęcim – Pan Adam Wiecheć, dziękuje za wsparcie finansowe Wójtowi Gminy Oświęcim – Pani Małgorzacie Grzywa oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Wieliczka – Panu Arturowi Kozioł.

W wycieczce uczestniczyły dzieci z Włosienicy i Stawów Monowskich. Wycieczkowiczów powitał i serdecznie ugościł Burmistrz, który krótko opowiedział dzieciom o związkach łączących Ziemię Wielicką z Ziemią Oświęcimską. Te dwie łączył głownie Szlak Solny prowadzący przez Oświęcim. Historia mówi, że w dawnych czasach most na Szlaku Solnym we Włosienicy utrzymywali mieszkańcy Wieliczki.

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Wieliczka 2011