Pożegnanie Księdza Wikarego Lechosława Waleczka

W dniu 24 lipca 2011 r. w Parafii P.W. Świętego Michała Archanioła we Włosienicy odbyło się pożegnanie odchodzącego z parafii po siedmiu latach posługi kapłańskiej Księdza Wikarego Lechosława Waleczka. W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie z Włosienicy, Stawów Monowskich, Monowic i Dworów Drugich. Sołtys i Rada Sołecka Włosienicy, Sołtys i Rada Sołecka Stawów Monowskich, Radny Rady Miasta Oświęcim z Monowic, dzieci i młodzież z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej z Włosienicy, przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie należącym do parafii, dziękowali w imieniu społeczności lokalnych za te lata spędzone razem z nimi. Wśród zgromadzonych parafian obecna była również Pani Małgorzata Grzywa – Wójt Gminy Oświęcim, która skierowała na ręce Księdza Wikarego okolicznościowy list, będący podziękowaniem za siedmioletnią pracę duszpasterską we włosienickiej parafii. Pani Wójt podkreśliła pracę Księdza z młodzieżą w szkole gdzie przez te lata przekazywał On dzieciom i młodzieży chrześcijańskie wartości troszczył się o ich dobre wychowanie. Na następne lata kapłańskiej posługi życzyła wiele radości, spotkania wielu życzliwych ludzi, z którymi przyjdzie Księdzu pracować, oraz wytrwałości w dalszym życiu i służbie w wypełnianiu swojego kapłańskiego powołania.

Zdjęcia z pożegnania odchodzącego księdza.